Sisi Ailesinden Mossad'da Çalışanlar Var

Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye karşı gerçekleştirdiği askeri darbeyle Mısır’da yönetimi ele geçiren Abdulfettah Sisi’nin aile üyelerinden birisinin Mossad’da çalıştığı iddia edildi.

07-04-2017

 
Amerikalı yazar Kevin James Barrett, Mısır’da gerçekleştirdiği darbeyle yönetimi ele geçiren Abdulfettah Sisi’nin aile üyelerinden birisinin Mossad’da çalıştığını açıkladı.
 
Sisi’nin Amerika Başkanı Donald Trump’la gerçekleştirdiği görüşmeyi değerlendiren yazar Barrett, “Sisi ailesinden birisi, Mossad’da çalışıyor. Sisi de Trump da Amerika ve İsrail’deki Yahudi lobilerinin kontrolünde. Bilindiği üzere Amerika, İsrail’den yürütülüyor” dedi.
 
Barrett, açıklamasına şu ifadelerle devam etti: Sisi de Trump da orduyu devletin esası olarak görüyor. Orduya destek, devlete destek anlamına geliyor. Her ikisi de diğerlerinden daha vatansever olduklarına vatandaşa anlatmaya çalışıyor. Onlara göre ne yapıyorsalar ülkenin kalkınması için. Gerçekte ise ülke umurlarında değil.”
 
Barrett “Trump, Sisi’ye hayran. Sisi’nin halkına yaptığı gibi muhaliflerini yenmesini temenni ediyor. Fakat Amerikan kanunları ve değerleri, bu hayalin gerçekleşmesinin önünde engel olarak duruyor. Trump, herkese karşı nezaketen güzel ve muhteşem ifadelerini kullanır. Ama Sisi’ye karşı kullandığı bu ifadeler, gerçeği yansıtıyordu” şeklinde konuştu.
 
Darbe lideri Sisi’nin orduda subay olduğu dönemde Mossad subaylarıyla çekilmiş fotoğrafları bir süre önce basına sızdırılmıştı.
 
Öte yandan darbeci lider Abdullfettah Sisi’nin annesinin Faslı Yahudilerden Melike Titani olduğu iddia edilmişti. 1953 yılında Said Sisi’yle evlenen Melike Titani, Suud ismini alırken, 1958 yılında kendisine Mısır vatandaşlığı verilmişti.
 
KUDÜS HABER

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal