İhvan'dan Sisi'yle Uzlaşı İddialarına Yalanlama

Müslüman Kardeşler Cemaati’nin Abdulfettah Sisi liderliğindeki darbe rejimiyle uzlaşı hazırlığı içerisinde olduğu iddialarına, cemaatin üst isimlerinden yalanlama geldi.

07-04-2017

Müslüman Kardeşler Cemaati, zaman zaman gündeme gelen cemaatin, Mısır’daki askeri rejimle uzlaşı hazırlığı içerisinde olduğu iddialarını bir kez daha yalanladı.
 
 Müslüman Kardeşler’in resmi sözcüsü Talat Fehmi, Mısır’daki durumun Hüsnü Mübarek dönemine döndürülmesi için Abdulfettah Sisi yönetimiyle cemaat arasında uzlaşının sağlanacağı iddialarının gerçeği yansıtmadığını ifade etti.
 
Fehmi, bugün yapığı basın açıklamasında “Son derece net, açık ve kesin bir dille ilan ediyoruz. Elleri, halkımızın kanlarına bulaşmışlarla uzlaşıyı asla kabul etmeyeceğiz. Mısır halkının dilediğini yönetici olarak seçmesi ilkesine bağlıyız. Kendisine hükmedenleri seçme hakkını elde eden küçük devletlerden geri değiliz” dedi.
 
Fehmi, açıklamasına şu ifadelerle devam etti: “Halkımızın kanı üzerine pazarlık yapmayacağız, 25 Ocak’taki büyük devrimden sonra Mısır halkının haklarından geri adım atmayacağız. Mısır halkı, seçimle kendi yöneticisini belirleme hakkını, kanını vererek elde etti. Uzlaşı iddialarının aslı astarı yok. Bu iddialar, cemaat üzerinde baskı oluşturmayı hedeflemektedir.”
 
Mısır’daki darbe yanlısı medyada çıkan haberlere göre Mahmud İzzet başkanlığındaki Müslüman Kardeşler Cemaati’nin, Hüsnü Mübarek döneminde olduğu gibi Mısır’daki siyasi ve sosyal hayatın normale dönmesi için hazırlık çalışmaları yaptığını, hazırlanan bildirinin önümüzdeki günlerde Şura Meclisi’nde oylamaya sunulacağını iddia etmişti.
 
KUDUS HABER

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal